Akıllı Bina Sistemleri

Akıllı Bina Nedir

Peki akıllı bina nedir? Akıllı bina, enerji tasarrufunu en yüksek mertebeye çıkartır. Bina içi veya dışı enerji israfını önlemek adına kurulmuş bir enerji tasarrufu sistemidir. Amaç; enerji verimliliğini arttırırken performansı stabil tutabilmektir.

Akıllı bina; Elektrik ihtiyacı, ısınma ihtiyacı serinleme ihtiyacı hatta güvenlik ihtiyacını karşılar. Bina içi enerji dağılımını bina otomasyonu ile hem güvenilir hem de eşit bir şekilde kontrol altında tutabilmektedirler.

Akıllı Bina Sistemleri Nasıl Çalışır

Akıllı bina sistemleri sorunsuz çalışması için dünya çapında bir standart olan KNX otomasyonu kullanılmaktadır. KNX otomasyonu, tüm akıllı bina otomasyonunun tek dilde kullanılmasıdır. Uzaktan kumanda, tablet, telefon gibi uzaktan erişmenize olanak sağlayacak benzeri bir kullanımla işinizi kolaylaştırır. Akıllı bina sistemleri bir bütündür, KNX otomasyonu bu bütünün en önemli parçalarından bir tanesidir.

Akıllı Bina Sistemlerini Neden Tercih Etmelisiniz?

Akıllı bina sistemleri israfın önüne geçiyor. Her gün binalarımızda, ofislerimizde ve fabrikalarımızda binlerce kilovat elektrik harcanıyor. Bunların önüne geçebilmek için akıllı bina sistemleri kurdurtarak önüne geçebilirsiniz.

Bu sayede Hem can güvenliğinizi emniyet altına alıyor, hem de sizi enerji israfından koruyor. Hem cebiniz hem de canınızın güvenliği için akıllı bina sistemlerini tercih etmelisiniz.

Akıllı Bina Özellikleri ve Avantajları

Akıllı Bina Sistemleri sayesinde klima, asansör, yangın alarmı, güvenlik ve ses sistemleri, aydınlatma ve kontrol gibi yönetmeniz gereken tüm sistemleri kapsar. Bu sistemleri dilerseniz otomatik bir şekilde yani senaryolar kurarak ayarlayabilirsiniz.

Dilerseniz de uzaktan erişimle her yerden kontrol edebilirsiniz. Akıllı bina sistemleri çok geniş bir özellik yelpazesine sahiptir. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi enerji verimliliği açısından da son derece fonksiyonel olduğu ortada.

Nerede olursanız olun, evinizdeki enerji israfını tek tuşla önleyebilirsiniz. İsrafın önüne geçerek hem zamanla akıllı bina masrafını çıkarabilir hem de doğaya katkı sağlamış olursunuz.

 

KNX sistemlerinin optimize edilmesi

Elektrik kullanımının azaltılması

Bina güvenliğinin en üst seviyeye çıkarılması

Sensor ve zaman kontrollü aydınlatma sistemleri

Uzak lokasyonlardan takip ve kontrol edilebilen araçlar

Tüksek teknolojili ve enerji verimli ısıtma-soğutma ve havalandırma sistemleri,

Bilgisayar destekli binayönetimi

TEKLİF ALIN!

MEOS Sistemleri ve Çözümlerinden Hizmet Almak İçin Bugün Yerinizi Ayırtın!